Wizyta gościnna w ZKN w Ostrołęce

        25.04.2012 roku przedstawicielki Naukowego Koła Onomastów "Nazywacze" Ewelina Siemion i Beata Jerzakowska, dzięki inicjatywie Eweliny Siemion i uprzejmości Pani Doktor Doroty Czyż, miały przyjemność gościć w Zespole Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce, gdzie opowiedziały o projektach zrealizowanych w ramach koła oraz tych, które zaplanowano na najbliższy czas, a także opowiedziały o własnych działaniach naukowych. Prezentację NAZYWACZY poprzedziła projekcja filmu "JP II - Odnowiciel mowy polskiej" oraz językoznawczy wykład Profesora Stanisława Mikołajczaka poświęcony wpisom kondolencyjnym, które pojawiały się w księgach kondolencyjnych po śmierci Jana Pawła II.
        Wizyta zaowocowała obustronną chęcią podjęcia współpracy ze studentami z Ostrołęki, obfitowała także w elementy rekreacyjne, takie jak zwiedzanie okolic Ostrołęki oraz spotkania z życzliwymi mieszkańcami Kleczkowa.

      Uczestniczki dziękują władzom ZKN za zaproszenie, gościnność i umożliwienie wymiany poglądów na tematy onomastyczne, a mieszkańcom okolic Ostrołęki za okazaną życzliwość :).
Zdjęcia pochodzą z prywatnego zbioru dr Doroty Czyż. Za udostępnienie bardzo dziękujemy.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania