DRZWI OTWARTE

          3 marca 2012 w Collegium Maius miały miejsce "Drzwi Otwarte" skierowane przede wszystkim dla maturzystów, którzy chcieliby osobiście dowiedzieć się czegoś na temat studiów na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej i poczuć klimat Uniwersytetu Adama Mickiewicza.
          Przez kilka godzi dla wszystkich zwiedzających było dostępnych wiele stoisk, przy których dostępne były osoby udzielające odpowiedzi na nurtujące pytania, m.in. z zakresu wymian międzynarodowych i krajowych, studiów podyplomowych, kursów języka polskiego jako obcego. Znaczna część stoisk została zagospodarowana przez koła naukowe działające przy Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej.
          Przy stoisku "Nazywaczy" można było nie tylko sprawdzić etymologię nazwiska czy miejscowości i wziąć ulotkę, ale także sprawdzić listy frekwencyjne imion w czasach współczesnych, obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą działalności koła i spróbować swoich sił w konkursie etymologicznym Skąd ta nazwa? Zadaniem uczestników było podać etymologię jednej z wylosowanych nazw związanych z Poznaniem. Pierwsze miejsce zdobyła Pani Aleksandra Adamczyk, która bezbłędnie podała etymologię nazwy "Zatorze".
Kreator stron internetowych - strona bez programowania